LandValutaKöpSälj
USAusa-flagUSA8,5001
9,6999
Europaeurope-flagEUR10,000111,2299
Kanadacanada-flagCAN6,16016,9899
Storbritannienstorbritanien-flagGBP10,5501
12,2299
Thailandthailand-flagTHB0,25010,3101
Norgenorway-flagNOK0,86010,9899
Danmarkdanmark-flagDKK1,31011,4899
Turkietturkiet-flagTRY1,12011,2799
Polenpolen-flagPLN2,14012,5288

Kinakina-flagCNY1,13011,3687
Arabemiratenarabemiraten-flagAED2,18012,6188
Schweizschweiz-flagCHF8,950110,0589
KroatienKroatienHRK1,27011,4798
TjeckienTjeckienCZK0,35010,4201
AustralienaustralienAUD5,9301
6,7088
Hong KongHong KongHKD1,04011,2101

Hitta till oss

Hos oss på Guld Valuta kan du växla pengar till utländsk valuta. Vi har aktuella valutakurser och vi tar inte ut någon extra avgift för att växla pengar. Vi både köper och säljer valutor.

Genom att växla pengar i god tid innan du ska ut och resa kan du spara pengar och vi på Guld Valuta tar inte ut några avgifter för valutaväxling.

Guld Valuta köper också guld till ett mycket bra dagspris.

Vi på Guld Valuta erbjuder dig god och pålitlig service och vårt mål är att du ska som kund ska vara nöjd.