LandValutaKöpSälj
USAusa-flagUSA8,6001
9,9999
Europaeurope-flagEUR9,800111,1599
Kanadacanada-flagCAN6,35017,2585
Storbritannienstorbritanien-flagGBP10,3601
12,0999
Thailandthailand-flagTHB0,27010,3301
Norgenorway-flagNOK0,80011,0199
Danmarkdanmark-flagDKK1,30011,4599
Turkietturkiet-flagTRY1,29011,4899
Polenpolen-flagPLN2,14012,5388

Kinakina-flagCNY1,17011,4087
Arabemiratenarabemiraten-flagAED2,30012,7588
Schweizschweiz-flagCHF9,070110,3089
KroatienKroatienHRK1,28011,4898
TjeckienTjeckienCZK0,35010,4201
AustralienaustralienAUD5,8001
6,9088
Hong KongHong KongHKD1,14011,2901

Hitta till oss

Hos oss på Guld Valuta kan du växla pengar till utländsk valuta. Vi har aktuella valutakurser och vi tar inte ut någon extra avgift för att växla pengar. Vi både köper och säljer valutor.

Genom att växla pengar i god tid innan du ska ut och resa kan du spara pengar och vi på Guld Valuta tar inte ut några avgifter för valutaväxling.

Guld Valuta köper också guld till ett mycket bra dagspris.

Vi på Guld Valuta erbjuder dig god och pålitlig service och vårt mål är att du ska som kund ska vara nöjd.