LandValutaKöpSälj
USAusa-flagUSA8,0501
9,2499
Europaeurope-flagEUR9,570110,8699
Kanadacanada-flagCAN6,04016,8585
Storbritannienstorbritanien-flagGBP10,3701
12,0999
Thailandthailand-flagTHB0,25010,3101
Norgenorway-flagNOK0,84010,9999
Danmarkdanmark-flagDKK1,26011,4299
Turkietturkiet-flagTRY1,05011,2399
Polenpolen-flagPLN2,07012,4488

Kinakina-flagCNY1,16011,3887
Arabemiratenarabemiraten-flagAED2,15012,5188
Schweizschweiz-flagCHF8,66019,8489
KroatienKroatienHRK1,27011,4498
TjeckienTjeckienCZK0,35010,4201
AustralienaustralienAUD5,8401
6,7088
Hong KongHong KongHKD1,04011,2101

Hitta till oss

Hos oss på Guld Valuta kan du växla pengar till utländsk valuta. Vi har aktuella valutakurser och vi tar inte ut någon extra avgift för att växla pengar. Vi både köper och säljer valutor.

Genom att växla pengar i god tid innan du ska ut och resa kan du spara pengar och vi på Guld Valuta tar inte ut några avgifter för valutaväxling.

Guld Valuta köper också guld till ett mycket bra dagspris.

Vi på Guld Valuta erbjuder dig god och pålitlig service och vårt mål är att du ska som kund ska vara nöjd.