LandValutaKöpSälj
USAusa-flagUSA9,0001
10,2499
Europaeurope-flagEUR9,900111,1899
Kanadacanada-flagCAN6,38017,2585
Storbritannienstorbritanien-flagGBP10,7501
12,4899
Thailandthailand-flagTHB0,27010,3501
Norgenorway-flagNOK0,80010,9999
Danmarkdanmark-flagDKK1,30011,4799
Turkietturkiet-flagTRY1,28011,5599
Polenpolen-flagPLN2,13012,5288

Kinakina-flagCNY1,24011,4687
Arabemiratenarabemiraten-flagAED2,44012,8588
Schweizschweiz-flagCHF9,180110,3389
KroatienKroatienHRK1,30011,4998
TjeckienTjeckienCZK0,35010,4201
AustralienaustralienAUD5,6001
6,7588
Hong KongHong KongHKD1,14011,2701

Hitta till oss

Hos oss på Guld Valuta kan du växla pengar till utländsk valuta. Vi har aktuella valutakurser och vi tar inte ut någon extra avgift för att växla pengar. Vi både köper och säljer valutor.

Genom att växla pengar i god tid innan du ska ut och resa kan du spara pengar och vi på Guld Valuta tar inte ut några avgifter för valutaväxling.

Guld Valuta köper också guld till ett mycket bra dagspris.

Vi på Guld Valuta erbjuder dig god och pålitlig service och vårt mål är att du ska som kund ska vara nöjd.