Valutapriser

2018-09-19

LandValutaKöpSälj
USAusa-flagUSA8,6401
9,4299
Europaeurope-flagEUR10,100110,9999
Kanadacanada-flagCAN6,63017,1985
Storbritannienstorbritanien-flagGBP11,200112,3888
Thailandthailand-flagTHB0,26010,3000
Norgenorway-flagNOK1,04011,1199
Danmarkdanmark-flagDKK1,35011,4598
Turkietturkiet-flagTRL1,36011,5699
Polenpolen-flagPLN2,33012,6099

Kinakina-flagCNY1,02011,4199
Arabemiratenarabemiraten-flagAED2,02012,6332
Schweizschweiz-flagCHF8,8501
9,6388
KroatienKroatienHRK1,34011,4999
TjeckienTjeckienCZK0,40010,4401
AustralienaustralienAUD6,27016,8899
Hong KongHong KongHKD1,09011,2199

Hitta till oss

Besök oss i mobilen

Hos oss på Guld Valuta kan du växla pengar till utländsk valuta. Vi har aktuella valutakurser och vi tar inte ut någon extra avgift för att växla pengar. Vi både köper och säljer valutor.

Genom att växla pengar i god tid innan du ska ut och resa kan du spara pengar och vi på Guld Valuta tar inte ut några avgifter för valutaväxling.

Guld Valuta köper också guld till ett mycket bra dagspris.

Vi på Guld Valuta erbjuder dig god och pålitlig service och vårt mål är att du ska som kund ska vara nöjd.