Valutapriser

2018-08-15

LandValutaKöpSälj
USAusa-flagUSA8,8701
9,6999
Europaeurope-flagEUR10,100110,9999
Kanadacanada-flagCAN6,73017,3085
Storbritannienstorbritanien-flagGBP11,150112,2988
Thailandthailand-flagTHB0,26010,3000
Norgenorway-flagNOK0,98011,1199
Danmarkdanmark-flagDKK1,34011,4498
Turkietturkiet-flagTRL1,50011,7999
Polenpolen-flagPLN2,31012,5999

Kinakina-flagCNY1,02011,3999
Arabemiratenarabemiraten-flagAED2,02012,7032
Schweizschweiz-flagCHF8,8001
9,5288

Hitta till oss

Besök oss i mobilen

Hos oss på Guld Valuta kan du växla pengar till utländsk valuta. Vi har aktuella valutakurser och vi tar inte ut någon extra avgift för att växla pengar. Vi både köper och säljer valutor.

Genom att växla pengar i god tid innan du ska ut och resa kan du spara pengar och vi på Guld Valuta tar inte ut några avgifter för valutaväxling.

Guld Valuta köper också guld till ett mycket bra dagspris.

Vi på Guld Valuta erbjuder dig god och pålitlig service och vårt mål är att du ska som kund ska vara nöjd.