Valutapriser

2018-05-21

LandValutaKöpSälj
USAusa-flagUSA8,50019,2899
Europaeurope-flagEUR10,000110,8999
Kanadacanada-flagCAN6,60017,0985
Storbritannienstorbritanien-flagGBP11,240112,4588
Thailandthailand-flagTHB0,26010,3000
Norgenorway-flagNOK0,98011,1099
Danmarkdanmark-flagDKK1,33011,4598
Turkietturkiet-flagTRL2,00012,1499
Polenpolen-flagPLN2,31012,5799

Kinakina-flagCNY1,02011,4493
Arabemiratenarabemiraten-flagAED2,02012,5232
Schweizschweiz-flagCHF8,4001
9,1188

Hitta till oss

Besök oss i mobilen

Hos oss på Guld Valuta kan du växla pengar till utländsk valuta. Vi har aktuella valutakurser och vi tar inte ut någon extra avgift för att växla pengar. Vi både köper och säljer valutor.

Genom att växla pengar i god tid innan du ska ut och resa kan du spara pengar och vi på Guld Valuta tar inte ut några avgifter för valutaväxling.

Guld Valuta köper också guld till ett mycket bra dagspris.

Vi på Guld Valuta erbjuder dig god och pålitlig service och vårt mål är att du ska som kund ska vara nöjd.