LandValutaKöpSälj
USAusa-flagUSA9,2001
10,5599
Europaeurope-flagEUR10,200111,6199
Kanadacanada-flagCAN6,63017,3985
Storbritannienstorbritanien-flagGBP11,1501
12,8999
Thailandthailand-flagTHB0,28010,3501
Norgenorway-flagNOK0,80010,9799
Danmarkdanmark-flagDKK1,39011,5399
Turkietturkiet-flagTRY1,49011,6899
Polenpolen-flagPLN2,22012,6088

Kinakina-flagCNY1,28011,4987
Arabemiratenarabemiraten-flagAED2,50012,9588
Schweizschweiz-flagCHF9,600110,7189
KroatienKroatienHRK1,35011,5398
TjeckienTjeckienCZK0,40010,4601
AustralienaustralienAUD5,7201
6,4288
Hong KongHong KongHKD1,17011,2701

Hitta till oss

Hos oss på Guld Valuta kan du växla pengar till utländsk valuta. Vi har aktuella valutakurser och vi tar inte ut någon extra avgift för att växla pengar. Vi både köper och säljer valutor.

Genom att växla pengar i god tid innan du ska ut och resa kan du spara pengar och vi på Guld Valuta tar inte ut några avgifter för valutaväxling.

Guld Valuta köper också guld till ett mycket bra dagspris.

Vi på Guld Valuta erbjuder dig god och pålitlig service och vårt mål är att du ska som kund ska vara nöjd.