LandValutaKöpSälj
USAusa-flagUSA7,8001
8,8999
Europaeurope-flagEUR9,400110,6999
Kanadacanada-flagCAN6,03016,8485
Storbritannienstorbritanien-flagGBP10,3001
11,9999
Thailandthailand-flagTHB0,240102999
Norgenorway-flagNOK0,84011,0199
Danmarkdanmark-flagDKK1,25011,4199
Turkietturkiet-flagTRY1,02011,2299
Polenpolen-flagPLN2,02012,4488

Kinakina-flagCNY1,16011,3787
Arabemiratenarabemiraten-flagAED2,05012,4788
Schweizschweiz-flagCHF8,63019,7389
KroatienKroatienHRK1,23011,4298
TjeckienTjeckienCZK0,35010,4201
AustralienaustralienAUD5,8401
6,7088
Hong KongHong KongHKD0,97011,2101

Hitta till oss

Hos oss på Guld Valuta kan du växla pengar till utländsk valuta. Vi har aktuella valutakurser och vi tar inte ut någon extra avgift för att växla pengar. Vi både köper och säljer valutor.

Genom att växla pengar i god tid innan du ska ut och resa kan du spara pengar och vi på Guld Valuta tar inte ut några avgifter för valutaväxling.

Guld Valuta köper också guld till ett mycket bra dagspris.

Vi på Guld Valuta erbjuder dig god och pålitlig service och vårt mål är att du ska som kund ska vara nöjd.