Valutapriser

2018-01-17

LandValutaKöpSälj
USAusa-flagUSA7,80018,4999
Europaeurope-flagEUR9,520110,3499
Kanadacanada-flagCAN6,30016,7785
Storbritannienstorbritanien-flagGBP10,550111,6788
Thailandthailand-flagTHB0,24000,2800
Norgenorway-flagNOK0,97011,0499
Danmarkdanmark-flagDKK1,27011,3698
Turkietturkiet-flagTRL2,11012,3599
Polenpolen-flagPLN2,26012,5199
Kinakina-flagCNY1,02011,3493
Arabemiratenarabemiraten-flagAED2,02012,4032
Schweizschweiz-flagCHF7,98018,6188

Hitta till oss

Besök oss i mobilen

Hos oss på Guld Valuta kan du växla pengar till utländsk valuta. Vi har aktuella valutakurser och vi tar inte ut någon extra avgift för att växla pengar. Vi både köper och säljer valutor.

Genom att växla pengar i god tid innan du ska ut och resa kan du spara pengar och vi på Guld Valuta tar inte ut några avgifter för valutaväxling.

Guld Valuta köper också guld till ett mycket bra dagspris.

Vi på Guld Valuta erbjuder dig god och pålitlig service och vårt mål är att du ska som kund ska vara nöjd.