LandValutaKöpSälj
USAusa-flagUSA9,4701
10,3499
Europaeurope-flagEUR10,300111,2499
Kanadacanada-flagCAN7,10017,7485
Storbritannienstorbritanien-flagGBP12,0701
13,3999
Thailandthailand-flagTHB0,29010,3501
Norgenorway-flagNOK0,99011,0899
Danmarkdanmark-flagDKK1,35011,4799
Turkietturkiet-flagTRY1,54011,7399
Polenpolen-flagPLN2,36012,6588

Kinakina-flagCNY1,30011,4987
Arabemiratenarabemiraten-flagAED2,53012,8699
Schweizschweiz-flagCHF9,570110,3289
KroatienKroatienHRK1,35011,5198
TjeckienTjeckienCZK0,40010,4601
AustralienaustralienAUD6,2301
6,8588
Hong KongHong KongHKD1,18011,2799

Hitta till oss

Hos oss på Guld Valuta kan du växla pengar till utländsk valuta. Vi har aktuella valutakurser och vi tar inte ut någon extra avgift för att växla pengar. Vi både köper och säljer valutor.

Genom att växla pengar i god tid innan du ska ut och resa kan du spara pengar och vi på Guld Valuta tar inte ut några avgifter för valutaväxling.

Guld Valuta köper också guld till ett mycket bra dagspris.

Vi på Guld Valuta erbjuder dig god och pålitlig service och vårt mål är att du ska som kund ska vara nöjd.