LandValutaKöpSälj
USAusa-flagUSA7,9001
9,2999
Europaeurope-flagEUR9,500110,9499
Kanadacanada-flagCAN6,40017,0885
Storbritannienstorbritanien-flagGBP10,7701
12,6999
Thailandthailand-flagTHB0,24010,2999
Norgenorway-flagNOK0,84011,0299
Danmarkdanmark-flagDKK1,26011,4399
Turkietturkiet-flagTRY0,90011,0499
Polenpolen-flagPLN2,07012,4388

Kinakina-flagCNY1,16011,3787
Arabemiratenarabemiraten-flagAED2,10012,3788
Schweizschweiz-flagCHF8,62019,6089
KroatienKroatienHRK1,23011,4498
TjeckienTjeckienCZK0,35010,4201
AustralienaustralienAUD5,8401
6,7088
Hong KongHong KongHKD0,97011,2101

Hitta till oss

Hos oss på Guld Valuta kan du växla pengar till utländsk valuta. Vi har aktuella valutakurser och vi tar inte ut någon extra avgift för att växla pengar. Vi både köper och säljer valutor.

Genom att växla pengar i god tid innan du ska ut och resa kan du spara pengar och vi på Guld Valuta tar inte ut några avgifter för valutaväxling.

Guld Valuta köper också guld till ett mycket bra dagspris.

Vi på Guld Valuta erbjuder dig god och pålitlig service och vårt mål är att du ska som kund ska vara nöjd.