LandValutaKöpSälj
USAusa-flagUSA7,7001
8,9499
Europaeurope-flagEUR9,400110,6999
Kanadacanada-flagCAN6,06016,8485
Storbritannienstorbritanien-flagGBP10,5301
12,2999
Thailandthailand-flagTHB0,25010,3099
Norgenorway-flagNOK0,84011,0099
Danmarkdanmark-flagDKK1,25011,4099
Turkietturkiet-flagTRY1,10011,2999
Polenpolen-flagPLN2,05012,4088

Kinakina-flagCNY1,16011,3787
Arabemiratenarabemiraten-flagAED2,06012,4788
Schweizschweiz-flagCHF8,50019,6589
KroatienKroatienHRK1,23011,4398
TjeckienTjeckienCZK0,35010,4201
AustralienaustralienAUD5,8401
6,7088
Hong KongHong KongHKD0,97011,2101

Hitta till oss

Hos oss på Guld Valuta kan du växla pengar till utländsk valuta. Vi har aktuella valutakurser och vi tar inte ut någon extra avgift för att växla pengar. Vi både köper och säljer valutor.

Genom att växla pengar i god tid innan du ska ut och resa kan du spara pengar och vi på Guld Valuta tar inte ut några avgifter för valutaväxling.

Guld Valuta köper också guld till ett mycket bra dagspris.

Vi på Guld Valuta erbjuder dig god och pålitlig service och vårt mål är att du ska som kund ska vara nöjd.