LandValutaKöpSälj
USAusa-flagUSA8,3001
9,5499
Europaeurope-flagEUR9,700111,1499
Kanadacanada-flagCAN6,20017,0585
Storbritannienstorbritanien-flagGBP10,4501
12,2999
Thailandthailand-flagTHB0,25010,3101
Norgenorway-flagNOK0,85010,9799
Danmarkdanmark-flagDKK1,30011,4799
Turkietturkiet-flagTRY1,03011,2299
Polenpolen-flagPLN2,09012,4688

Kinakina-flagCNY1,18011,4287
Arabemiratenarabemiraten-flagAED2,18012,6188
Schweizschweiz-flagCHF8,930110,1489
KroatienKroatienHRK1,27011,4698
TjeckienTjeckienCZK0,35010,4201
AustralienaustralienAUD5,8601
6,7088
Hong KongHong KongHKD1,04011,2101

Hitta till oss

Hos oss på Guld Valuta kan du växla pengar till utländsk valuta. Vi har aktuella valutakurser och vi tar inte ut någon extra avgift för att växla pengar. Vi både köper och säljer valutor.

Genom att växla pengar i god tid innan du ska ut och resa kan du spara pengar och vi på Guld Valuta tar inte ut några avgifter för valutaväxling.

Guld Valuta köper också guld till ett mycket bra dagspris.

Vi på Guld Valuta erbjuder dig god och pålitlig service och vårt mål är att du ska som kund ska vara nöjd.