LandValutaKöpSälj
USAusa-flagUSA8,2001
9,4499
Europaeurope-flagEUR9,700110,9999
Kanadacanada-flagCAN6,05016,8899
Storbritannienstorbritanien-flagGBP10,4201
12,1799
Thailandthailand-flagTHB0,25010,3101
Norgenorway-flagNOK0,80011,0099
Danmarkdanmark-flagDKK1,28011,4499
Turkietturkiet-flagTRY1,19011,3499
Polenpolen-flagPLN2,14012,5288

Kinakina-flagCNY1,13011,3787
Arabemiratenarabemiraten-flagAED2,14012,6188
Schweizschweiz-flagCHF8,850110,0589
KroatienKroatienHRK1,27011,4798
TjeckienTjeckienCZK0,35010,4201
AustralienaustralienAUD5,8301
6,7088
Hong KongHong KongHKD1,06011,2901

Hitta till oss

Hos oss på Guld Valuta kan du växla pengar till utländsk valuta. Vi har aktuella valutakurser och vi tar inte ut någon extra avgift för att växla pengar. Vi både köper och säljer valutor.

Genom att växla pengar i god tid innan du ska ut och resa kan du spara pengar och vi på Guld Valuta tar inte ut några avgifter för valutaväxling.

Guld Valuta köper också guld till ett mycket bra dagspris.

Vi på Guld Valuta erbjuder dig god och pålitlig service och vårt mål är att du ska som kund ska vara nöjd.